Benkpress NM 2004
Oslo, 28-29 august
Plass Navn Vekt Klubb 1. Løft 2. Løft 3. Løft 4. Løft Resultat Poeng
 Klasse 60,0 kg Ungdom damer        
1 Kuresho Eda Adan       60,0 Sundbyfoss SK              62,5 -67,5 67,5 -70,0 67,5 75,2558
 Klasse 56,0 kg Junior damer        
1 Marion Gueug           55,3 IL Kraftsport              57,5 60,0 -65,0         60,0 71,2980
 Klasse 60,0 kg Junior damer        
1 Hege Helseth           59,4 Sande KK                   70,0 -75,0 -75,0         70,0 78,652
 Klasse 75,0 kg Junior damer        
1 Helen Olsen            69,6 Sande KK                   70,0 75,0 -80,0         75,0 74,9100
 Klasse 56,0 kg Senior damer        
1 Anett Langva           52,9 Ålesund SK                 -60,0 62,5 -67,5         62,5 76,8875
 Klasse 67,5 kg Senior damer        
  Bente Arntsen          67,5 Oslo SK                    115,0 120,0 123,0 -125,0 122,5 125,0235
 Klasse 75,0 kg Senior damer        
1 Linda Kristensen       71,5 Sandnes AK                 105,0 -110,0 110,0         110,0 107,8660
2 Julie Tronsmo          73,0 Melhus IL                  85,0 -95,0 -102,5         85,0 82,2120
 --    Birgitte Storøy        74,8 IL Kraftsport              -90,0 -100,0 -100,0         0,0 0,0000
 Klasse 82,5 kg Senior damer        
 --    Heidi Hille Arnesen    77,9 IL Kraftsport              -102,5 -102,5 -102,5         0,0 0,0000
 Klasse +90,0 kg Senior damer        
1 Hilde Eriksen          95,3 Oslo SK                    -95,0 95,0 100,0         100,0 84,5500
 Klasse 75,0 kg Yngre veteran damer 
1 Tone Glomstein         72,4 Oslo SK                    -90,0 90,0 -95,0         90,0 87,5250
2 Lise Engnes            73,0 Sande KK                   77,5 -82,5 82,5         82,5 79,7940
 Klasse 67,5 kg Eldre veteran damer 
1 Kari Madsen            60,8 Sande KK                   42,5 45,0 -47,5         45,0 49,6575
 Klasse 67,5 kg Ungdom herrer       
1 Christer Kvålseth      65,6 Drammen SI                 95,0 100,0 102,5         102,5 80,8828
2 Jo Steffen Knudsen     62,7 Sandnes AK                 -95,0 95,0 100,0         100,0 82,0000
 Klasse 75,0 kg Ungdom herrer       
1 Alexander Høivik       68,3 Florø Turn & IL            140,0 145,0 150,0 -152,5 150,0 114,5700
2 Simen Imingen          70,1 Brumunddal AK              115,0 120,0 125,0         125,0 93,5750
3 Jacob Vadset           70,5 Ålesund SK                 105,0 112,5 115,0         115,0 85,7095
4 Morten Vedde           69,2 Bergen SK                  95,0 100,0 105,0         105,0 79,3905
5 Rune Larsen            73,5 Ålesund SK                 -102,5 105,0 -107,5         105,0 75,8940
6 Kristoffer Herregården 70,4 Drammen SI                 90,0 100,0 -105,0         100,0 74,6100
7 Daniel Brandal         74,7 Nes SIL                    -100,0 100,0 -102,5         100,0 71,4600
 --    Denis Fonnes           67,8 Bergen SK                  -102,5 -102,5 -102,5         0,0 0,0000
 Klasse 82,5 kg Ungdom herrer       
1 Asef Mostafaei         81,3 Fredrikstad SK             -135,0 140,0 150,0         150,0 101,3850
2 Christian Munkhaugen   79,0 Drammen SI                 125,0 -135,0 -145,0         125,0 86,0250
3 Eddy Authen            76,4 Askim SK                   110,0 -115,0 115,0         115,0 80,9140
4 Åsmund Øksnes          80,2 Bergen SK                  100,0 -105,0 -110,0         100,0 68,1600
 Klasse 90,0 kg Ungdom herrer       
1 Morten Hope            89,1 Bergen SK                  147,5 155,0 -163,0         155,0 99,4635
2 Crister Bakken         88,6 Valdres AK                 150,0 -160,0 -162,5         150,0 96,5400
3 Truls R. Nilsen        86,0 Bergen SK                  95,0 -100,0 100,0         100,0 65,4000
 Klasse 100,0 kg Ungdom herrer       
1 Jørgen Hansen          98,8 Oslo SK                    130,0 140,0 -150,0         140,0 85,6240
 --    Martin Indrelid        95,3 Oslo SK                    -137,5 -137,5 -137,5         0,0 0,0000
 Klasse 67,5 kg Junior herrer       
1 Stein Ivan Elvelund    65,8 Brumunddal AK              110,0 115,0 -120,0         115,0 90,5280
2 Martin Magerøy         64,3 Fræna SK                   95,0 -100,0 -102,5         95,0 76,2375
 Klasse 75,0 kg Junior herrer       
1 Preben Westrebø        71,9 Bergen SK                  110,0 115,0 -120,0         115,0 84,4675
2 Glenn Røren            75,0 Drammen SI                 110,0 115,0 -120,0         115,0 81,9490
 --    Malcolm Nesset         74,9 Drammen SI                 -155,0 -160,0 -160,0         0,0 0,0000
 Klasse 82,5 kg Junior herrer       
1 Martin Nygård          81,7 Sandnes AK                 -130,0 130,0 140,0         140,0 94,3460
2 Steinar Ingvaldstad    80,2 Oslo SK                    120,0 -130,0 130,0         130,0 88,6080
 Klasse 90,0 kg Junior herrer       
1 Steffen Hope           89,7 Bergen SK                  155,0 162,5 167,5         167,5 107,1163
2 Lar Edvin Samnøy       87,7 Sande KK                   160,0 -165,0 -167,5         160,0 103,5360
3 Rune Knapstad          88,5 Florø Turn & IL            147,5 152,5 -157,5         152,5 98,2100
 Klasse 100,0 kg Junior herrer       
1 Øyvind Svenkerud       97,5 Brumunddal AK              177,5 185,0 -190,5         185,0 113,7750
2 Morten Andreassen      90,1 IL Kraftsport              140,0 -147,5 -150,0         140,0 89,3200
 Klasse 110,0 kg Junior herrer       
1 Kato Marøy             101,1 Bergen SK                  165,0 172,5 180,0         180,0 109,0800
2 Eirik Jørgensen        107,7 Fræna SK                   165,0 172,5 -182,5         172,5 102,1890
3 Håkon Farstad          109,7 Fræna SK                   162,5 -170,0 170,0         170,0 100,1300
4 Andreas Møller         101,0 Lørenskog AK               135,0 -140,0 -140,0         135,0 81,8370
 --    Ole Morten Watnås      105,1 Drammen SI                 -140,0 -140,0 -140,0         0,0 0,0000
 Klasse 125,0 kg Junior herrer       
1 Kenneth Heidenberg     124,2 Fredrikstad SK             217,5 222,5 230,0         230,0 131,2380
2 Alastair McColl        124,9 Ganddal AK                 220,0 225,0 -230,0         225,0 128,2275
3 Bjørn Larsen           121,5 Ålesund SK                 -200,0 -200,0 200,0         200,0 114,6600
 Klasse 56,0 kg Senior herrer       
1 Jan Erik Christiansen  55,9 Halden SI                  110,0 120,0 125,0         125,0 113,9875
 Klasse 60,0 kg Senior herrer       
1 Thomas Iversen         59,7 Askim SK                   130,0 140,0 -150,0         140,0 119,9520
 Klasse 67,5 kg Senior herrer       
1 Ole H. Lundberg        66,6 Nes SIL                    110,0 115,0 120,0         120,0 93,5280
 Klasse 75,0 kg Senior herrer       
1 Joakim Bjerke          74,5 Røros SK                   195,0 -205,0 205,0 -215,0 205,0 146,7595
2 Odd Inge Sandberg      74,5 Alta AK                    130,0 135,0 140,0         140,0 100,2260
 Klasse 82,5 kg Senior herrer       
1 Stian Botnen           81,2 Førde IL                   -185,0 185,0 190,0         190,0 128,5160
2 Manuel Bezerra         81,0 AK Fryktløs                185,0 187,5 -190,0         187,5 127,0125
3 Sverre Diesen          81,6 Skogn IL                   170,0 -180,0 180,0 -195,5 180,0 121,3920
4 Eivind Sperre Austnes  81,7 Ålesund SK                 -162,5 162,5 -170,0         162,5 109,5088
5 Jøran Langset          80,8 Rana KK                    150,0 157,5 -165,0         157,5 106,8638
6 Henning Tornes         82,5 Sandnes AK                 150,0 155,0 -160,0         155,0 103,8345
7 Tor Åge Breivik        81,7 Fræna SK                   150,0 -160,0 -160,0         150,0 101,0850
 --    Morten H. Wang         79,7 IL Kraftsport              -175,0 -175,0                 0,0 0,0000
 Klasse 90,0 kg Senior herrer       
1 Joner Gallefoss        88,4 Førde IL                   215,0 -220,0 -225,0         215,0 138,5460
2 Per Vilnes             89,7 Holmestrand AK             185,0 192,5 202,5         202,5 129,4988
3 Alexander Kirketeig    88,6 Førde IL                   -200,0 200,0 -205,0         200,0 128,7200
4 Svein Olav Farstad     89,7 Fræna SK                   200,0 -205,0 -205,0         200,0 127,9000
5 Arild Bokneberg        89,9 Oslo SK                    182,5 190,0 -195,0         190,0 121,3720
6 Frank Gyland           89,6 Flekkefjord AK             187,5 -192,5 -192,5         187,5 119,9625
7 Anders Walseth         89,6 Nes SIL                    170,0 175,0 177,5         177,5 113,5645
8 Geir Johannesen        88,7 Halden SI                  170,0 175,0 -177,5         175,0 112,5600
9 Bjørge Næss            89,5 IL Kraftsport              170,0 175,0 -180,0         175,0 112,0350
10 Kjetil Olsen           84,4 Alta AK                    147,5 -155,0 -155,0         147,5 97,4975
 Klasse 100,0 kg Senior herrer       
1 Dag Runar Øye          96,2 Fræna SK                   220,0 225,0 230,0 235,5 230,0 142,2780
2 Øystein Aas            99,3 Askim SK                   215,0 222,5 230,0 235,0 230,0 140,3690
3 Marius Arnesen         93,0 IL Kraftsport              200,0 205,0 -210,0         205,0 128,7810
4 Ronny Weum             93,0 Sande KK                   170,0 175,0 180,0         180,0 113,0760
5 Olav Sverre Kompelien  95,0 Valdres AK                 170,0 180,0 -187,5         180,0 111,9600
6 Jan Erik Holsengen     99,9 Nes SIL                    172,5 180,0 -185,0         180,0 109,5840
7 Thomas Puzicha         97,0 Halden SI                  160,0 -167,5 -167,5         160,0 98,6080
 --    Kjetil Holm            99,2 KK-67                      -200,0 -200,0 -200,0         0,0 0,0000
 Klasse 110,0 kg Senior herrer       
1 Jan-Einar Roven        103,2 Fræna SK                   230,0 -240,0 -240,0         230,0 138,2990
2 Lars Markussen         109,5 Halden SI                  -215,0 -217,5 217,5         217,5 128,1728
3 Webjørn Rødven         108,3 Bergen SK                  200,0 207,5 212,5         212,5 125,6725
4 Harald Morten Haug     106,4 Melhus IL                  202,5 210,0 -215,0         210,0 124,9080
5 Per Morten Brekken     105,4 Røros SK                   -190,0 -200,0 200,0         200,0 119,3600
6 Øyvind Opdal Olufsen   108,6 Odin SK                    165,0 170,0 175,0         175,0 103,4075
 Klasse 125,0 kg Senior herrer       
1 Kjell Furesund         121,5 Fræna SK                   255,0 -257,5 257,5         257,5 147,6248
2 Tollef Taksdal         113,2 Oslo SK                    240,0 245,0                 245,0 142,9820
 Klasse +125,0 kg Senior herrer       
1 Ronny Morterud         125,4 Brumunddal AK              230,0 245,0 252,5         252,5 143,7988
2 Kjetil Birkedal        131,9 Stavanger SK               237,5 247,5 250,0         250,0 141,0500
3 Trond Fjøren           136,1 Fræna SK                   250,0 -255,0 -255,0         250,0 140,3000
4 Bjørn Grønvold         127,9 Sande KK                   220,0 230,0 -240,0         230,0 130,4790
5 Bård Roos Svendsen     131,6 Fredrikstad SK             225,0 230,0 -240,0         230,0 129,8120
 Klasse 67,5 kg Yngre veteran herrer
1 Jan Roytvand           67,3 OPIL                       125,0 138,0 -140,0         137,5 106,2738
 Klasse 75,0 kg Yngre veteran herrer
1 Steinar Fredheim       71,8 Moss SIK                   140,0 150,0 -155,0         150,0 110,2800
 Klasse 82,5 kg Yngre veteran herrer
1 Tor Granvang           80,2 Valdres AK                 -130,0 130,0 142,5         142,5 97,1280
 Klasse 90,0 kg Yngre veteran herrer
1 Jørn Kroken            89,5 Brumunddal AK              187,5 195,0 200,0         200,0 128,0400
2 Mousa Todasjev         89,8 Oslo SK                    -170,0 -170,0 170,0         170,0 108,6470
 Klasse 100,0 kg Yngre veteran herrer
1 Leif Sydengen          94,7 Askim SK                   180,0 190,0 200,0         200,0 124,5800
2 Brede Lund             98,0 AK Fryktløs                150,0 170,0 182,5         182,5 111,9820
3 Alf Granvang           91,1 Valdres AK                 180,0 -190,0 -190,0         180,0 114,2100
4 Ulf Johansen           99,4 Askim SK                   165,0 172,5 -180,0         172,5 105,2423
5 Svein Dammerud         98,4 Lørenskog AK               170,0 -180,0 -180,0         170,0 104,1420
6 Kjell Sandmo           96,3 Lørenskog AK               160,0 -167,5                 160,0 98,9280
7 Bjørn Solberg          95,4 Nes SIL                    152,5 157,5 -160,0         157,5 97,7918
8 Pål Nilsen             98,7 Oslo SK                    125,0                         125,0 76,4750
 Klasse 110,0 kg Yngre veteran herrer
1 Tommy Myhre            107,6 Ålesund SK                 170,0 -180,0 180,0         180,0 106,6680
 Klasse 125,0 kg Yngre veteran herrer
1 Vidar Johansen         116,6 Askim SK                   220,0 -230,0 -230,0         220,0 127,3800
 Klasse +125,0 kg Yngre veteran herrer
1 Sven Jøran Haugen      126,1 Nes SIL                    200,0 210,0 215,0         215,0 122,2920
 Klasse 67,5 kg Eldre veteran herrer
1 Egil Walseth           66,3 Nes SIL                    112,5 117,5 -120,0         117,5 91,9203
2 Birger Sundstøl        66,0 Kristiansand AK            110,0 -115,0                 110,0 86,3720
3 Sverre Paulsen         67,5 Sande KK                   75,0 -82,5 -82,5         75,0 57,8250
 Klasse 82,5 kg Eldre veteran herrer
1 Bjørn Holte            81,7 IL Kraftsport              140,0 -150,0 150,0         150,0 101,0850
2 Roy L. Hansen          76,9 IL Kraftsport              107,5 -112,5 112,5         112,5 78,8063
3 Arild Bomark           77,8 Sandnes AK                 105,0 110,0 -112,5         110,0 76,4610
4 Arild Hårklou          76,9 Bergen Helsesportlag       -90,0 90,0 95,0         95,0 66,5475
 Klasse 90,0 kg Eldre veteran herrer
1 Charles Jørgensen      84,5 Drammen SI                 145,0 150,0 -155,0         150,0 99,0900
2 Ketil Hodne            87,5 Brumunddal AK              130,0 140,0 145,0         145,0 93,9455
 Klasse 100,0 kg Eldre veteran herrer
1 Tore-Gunnar Olsen      92,3 Sande KK                   100,0 110,0 -130,0         110,0 69,3550
 Klasse 125,0 kg Eldre veteran herrer
1 Per Åge Madsen         119,0 Sande KK                   -195,0 195,0 -200,0         195,0 112,3395
 Klasse 82,5 kg Super veteran herrer
1 Hans Martin Arnesen    80,9 IL Kraftsport              130,0 -135,0 -135,0         130,0 88,1270