Resultatliste
Ungdom og Junior NM 2004
Ungdom
  Klasse 67,5 kg damer   Knebøy Benkpress Markløft Totalt Poeng
1 Kuresho Eda Adan             Sundbyfoss SK            80,0 65,0 85,0 230,0 255,7600
  Klasse 67,5 kg herrer
1 Per Edvin Sandvik            Ganddal AK               162,5 95,0 175,0 432,5 340,8533
2 Jørgen Trondsmed             Røros SK                 160,0 87,5 165,0 412,5 322,2863
3 Christer Kvålseth            Drammen SI               150,0 100,0 160,0 410,0 324,8020
4 Anders Fjogstad              Sandnes AK               130,0 92,5 160,0 382,5 296,6670
5 Jo Steffen Knudsen           Sandnes AK               120,0 112,5 140,0 372,5 305,4500
  Klasse 75,0 kg herrer
1 Alexander Høivik             Florø Turn & IL          180,0 155,0 180,0 515,0 375,1775
                              4. løft             158,0   4. løft 158,0
2 Eddy Authen                  Askim SK                 185,0 117,5 200,0 502,5 365,3678
3 Rasmus Møller                Sandnes AK               180,0 100,0 210,0 490,0 350,1540
                              4. løft             158,0   4. løft 213,0
4 Arild J. Waage               Fræna SK                 182,5 115,0 185,0 482,5 350,4880
5 Tor Håkon Grøtan             Melhus IL                175,0 105,0 200,0 480,0 345,6000
6 Martin Bakke                 Røros SK                 205,0 90,0 185,0 480,0 345,2640
7 Jan Håvard Indahl            Skogn IL                 170,0 95,0 170,0 435,0 313,2000
8 Kristoffer Herregården       Drammen SI               140,0 110,0 165,0 415,0 306,0625
  Klasse 82,5 kg herrer
1 Asef Mostafei                Fredrikstad SK           200,0 155,0 207,5 562,5 381,3188
2 Andreas Wraa                 Sande KK                 220,0 120,0 210,0 550,0 370,6450
3 Christian Munkhaugen         Drammen SI               180,0 150,0 205,0 535,0 364,6560
  Klasse 90,0 kg herrer
1 Morten Hope                  Bergen SK                230,0 171,0 205,0 605,0 388,2285
  Klasse 100,0 kg herrer
1 Jørgen Hansen                Oslo SK                  262,5 160,0 255,0 677,5 414,0203
2 Martin Indrelid              Oslo SK                  205,0 147,5 210,0 562,5 347,1750
3 Martin Sørmo                 Skogn IL                 207,5 117,5 225,0 550,0 343,9700
4 Christian Brekke Sæle        Bergen SK                170,0 95,0 220,0 485,0 304,6770
  Klasse 110,0 kg herrer
1 Tom Andre Hofsmo             Hovsherad SK             207,5 150,0 180,0 537,5 325,9400
NM i knebøy - damer
1 Kuresho Eda Adan             Sundbyfoss SK            80,0 88,9600
NM i markløft - damer
1 Kuresho Eda Adan             Sundbyfoss SK            85,0 94,5200
Beste løfter på poeng - damer
1 Kuresho Eda Adan             Sundbyfoss SK            230,0 255,7600
NM i knebøy - herrer
1 Jørgen Hansen                Oslo SK                  262,5 160,4138
2 Andreas Wraa                 Sande KK                 220,0 148,2580
3 Morten Hope                  Bergen SK                230,0 147,5910
NM i markløft - herrer
1 Jørgen Hansen                Oslo SK                  255,0 155,8305
2 Rasmus Møller                Sandnes AK               210,0 150,0660
3 Eddy Authen                  Askim SK                 200,0 145,4200
Beste løfter på poeng - herrer
1 Jørgen Hansen                Oslo SK                  677,5 414,0203
2 Morten Hope                  Bergen SK                605,0 388,2285
3 Asef Mostafei                Fredrikstad SK           562,5 381,3188
Norske rekorder
75,0 Alexander Høivik             Florø Turn & IL          158,0 515,0
75,0 Rasmus Møller                Sandnes AK               213,0
82,5 Asef Mostafei                Fredrikstad SK           562,5
90,0 Morten Hope                  Bergen SK                171,0
100,0 Jørgen Hansen                Oslo SK                  262,5 677,5
Junior
  Klasse 60,0 kg damer
1 Marion Gueug                 IL Kraftsport            127,5 62,5 142,5 332,5 384,7690
  Klasse 67,5 kg damer
1 Hege Helseth                 Sande KK                 135,0 82,5 152,5 370,0 381,3220
  Klasse 75,0 kg damer
1 Åse Helen Olsen              Sande KK                 127,5 77,5 130,0 335,0 332,6215
2 Katrine Hammerås             Melhus IL                125,0 65,0 140,0 330,0 322,3770
  Klasse +90,0 kg damer
1 Hildeborg Hugdal             Sauda IL                 250,0 145,5 190,0 585,0 470,9250
  Klasse 67,5 kg herrer
1 Oddbjørn Steen               Steinkjer SK             170,0 97,5 205,0 472,5 377,6693
2 Stein Ivar Elvelund          Brumunddal AK            167,5 110,0 195,0 472,5 367,8413
3 Martin Magerøy               Fræna SK                 152,5 100,0 155,0 407,5 320,3765
  Klasse 75,0 kg herrer
1 Paul Rusten                  Melhus IL                172,5 160,0 185,0 517,5 371,2028
2 Vidar Andreassen             Ganddal AK               185,0 115,0 200,0 500,0 359,6500
3 Daniel Nordseth              Røros SK                 165,0 110,0 200,0 475,0 347,4625
 --    Sander Struijk               Sandnes AK               165,0 0,0 0,0 0,0 0,0000
  Klasse 82,5 kg herrer
1 Roald Undlien                Melhus IL                210,0 140,0 215,0 565,0 383,3525
2 Martin Nygård                Sandnes AK               180,0 140,0 230,0 550,0 371,7450
3 Adnan Begic                  Røros SK                 205,0 122,5 207,5 535,0 369,4175
  Klasse 90,0 kg herrer
1 Tom K. Jonas                 Fræna SK                 255,0 160,0 275,0 690,0 440,4960
2 Lars Edvin Samnøy            Sande KK                 242,5 172,5 245,0 660,0 423,0600
3 Jøren S. Eikeland            Ganddal AK               245,0 140,0 250,0 635,0 407,7335
4 Steffen Hope                 Bergen SK                227,5 175,0 220,0 622,5 397,6530
5 Karl Jacob Stakseng          Sundbyfoss SK            235,0 170,0 200,0 605,0 386,2320
6 Rune Knapstad                Florø Turn & IL          207,5 157,5 215,0 580,0 373,9260
  Klasse 100,0 kg herrer
1 Andreas Hjelmtveit           Hommersåk AK             340,0 190,0 340,0 870,0 531,3960
2 Øyvind Svenkerud             Brumunddal AK            285,0 170,0 250,0 705,0 438,9330
3 Kato Marøy                   Bergen SK                250,0 175,0 255,0 680,0 415,8880
4 Morten Andreassen            IL Kraftsport            205,0 160,0 220,0 585,0 365,4495
5 Magnus I. Bendiksen          Sandnes AK               195,0 132,5 225,0 552,5 338,2958
  Klasse 110,0 kg herrer
1 Håkon Farstad                Fræna SK                 292,5 175,0 300,0 767,5 451,6738
2 Eirik Jørgensen              Fræna SK                 275,0 180,0 300,0 755,0 445,2235
  Klasse 125,0 kg herrer
1 Bjørn Larsen                 Ålesund SK               290,0 210,0 250,0 750,0 427,8750
2 Per Ivar Langaunet           Melhus IL                235,0 170,0 235,0 640,0 365,6320
3 Alastair McColl              Ganddal AK               150,0 235,0 220,0 605,0 345,8785
NM i knebøy - damer
1 Hildeborg Hugdal             Sauda IL                 250,0 201,2500
2 Marion Gueug                 IL Kraftsport            127,5 147,5430
3 Hege Helseth                 Sande KK                 135,0 139,1310
NM i markløft - damer
1 Marion Gueug                 IL Kraftsport            142,5 164,9010
2 Hege Helseth                 Sande KK                 152,5 157,1665
3 Hildeborg Hugdal             Sauda IL                 190,0 152,9500
Beste løfter på poeng - damer
1 Hildeborg Hugdal             Sauda IL                 585,0 470,9250
2 Marion Gueug                 IL Kraftsport            332,5 384,7690
3 Hege Helseth                 Sande KK                 370,0 381,3220
NM i knebøy - herrer
1 Andreas Hjelmtveit           Hommersåk AK             340,0 207,6720
2 Øyvind Svenkerud             Brumunddal AK            285,0 177,4410
3 Håkon Farstad                Fræna SK                 292,5 172,1363
NM i markløft - herrer
1 Andreas Hjelmtveit           Hommersåk AK             340,0 207,6720
2 Eirik Jørgensen              Fræna SK                 300,0 176,9100
1 Håkon Farstad                Fræna SK                 300,0 176,5500
Beste løfter på poeng - herrer
1 Andreas Hjelmtveit           Hommersåk AK             870,0 531,3960
2 Håkon Farstad                Fræna SK                 767,5 451,6738
3 Eirik Jørgensen              Fræna SK                 755,0 445,2235
Norske rekorder
+90,0 Hildeborg Hugdal             Sauda IL                 145,5
100,0 Andreas Hjelmtveit           Hommersåk AK             340,0 870,0
125,0 Alastair McColl              Ganddal AK               235,0
Hildeborg Hugdals benkpress er også ny norsk seniorrekord.